Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

ABONE OL
Mayıs 1, 2023 12:50
Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Asgari ücret zammı, bir süredir gündemin öne çıkan konuları arasında bulunuyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamanın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de yeni açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala hükümet zam ‘müjde’leri vermeye devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bilgin, “Hayat şartlarını dikkate alarak Temmuz ayında da yeniden emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini devreye sokacağız”açıklamasını yaptı.

Bilgin şu ifadelere yer verdi:

“Emek ve alın teri ile ülkemizin büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesinde önemli rol oynayan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan, üreten emekçilerinin menfaatlerini gözeten adımlarımızı istikrarlı ve güvenli bir şekilde atıyoruz.

2023 yılı asgari ücreti 2022 yılına göre net artış oranını yüzde 100 yaparak ülkemiz ve milletimiz için en doğru, en hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik. Hayat şartlarını dikkate alarak Temmuz ayında da yeniden emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini devreye sokacağız. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini emek emek beraber inşa ettiğimiz tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yeniden kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r