Benzin fiyatları | Son dakika: Zam fırtınası yolda! 7 – 8 Mart’ta motorin ve benzin zamlanacak mı?

Benzin fiyatları | Son dakika: Zam fırtınası yolda! 7 – 8 Mart’ta motorin ve benzin zamlanacak mı?

ABONE OL
Mart 7, 2022 20:26
Benzin fiyatları | Son dakika: Zam fırtınası yolda! 7 – 8 Mart’ta motorin ve benzin zamlanacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Benzin fiyatları 5 Mart akşamı gelen zammın ardından yeniden zamlanacak mı? 7 – 8 Mart’ta benzin fiyatları zamlanacak mı? Benzinliklerde uzun kuyruklara neden olan benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili uzmanlar tarafından açıklandı. Buna göre benzin ve motorine üst üste zam gelmesi bekleniyor. Olası bir zam durumunda Ankara, İzmir ve İstanbul benzin ve motorin fiyatları güncel tablosunu sizler paylaşacağız. Peki 7 Mart benzin fiyatları…Benzin fiyatları zamlandı! Son dakika zam haberleri sonrası Ankara İzmir İstanbul benzin LPG ve motorin fiyatları merak edilip araştırılıyor.Bu hafta benzin ve motorin fiyatlarına gelen 3. zam oldu. 3 Mart tarihli benzin ve motorin zammının ardından benzinin litre fiyatı Ankara’da ve İzmir’de 18 lirayı geçmişti. İşte güncel benzin ve motorin fiyatları

BENZİNE VE MOTORİNE BÜYÜK ZAM GELDİ!

Enerji piyasalarının yakından takip ettiği benzin ve motorin zammı dün gece yarısı itibarıyla fiyatlara yansıdı. EPGİS, 4 Mart Cuma akşam saatlerinde benzin ve motorin fiyatlarına gelen son zammı duyurdu.

EPGİS tarafından paylaşılan zam duyurusu şöyle:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

05/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Benzinde 69

Motorinde 84 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

MOTORİN FİYATLARI NE KADAR OLDU? 

Ayrıca, Ankara’da ortalama 17,68 liradan satılan motorinin litre fiyatı 19,01 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 17,60 liradan 18,93 liraya, İzmir’de 17,69 liradan 19,02 liraya çıkacak.

LPG OTOGAZ LİTRE FİYATI 

LPG’nin litresi Ankara’da ortalama 10,17 liradan liraya 10,78 çıktı. İstanbul’da 10,07 liradan 10,68 liraya, İzmir’de 10,01 liradan 10,62 liraya yükseldi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r