Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan elektrik faturalarıyla ilgili açıklama..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan elektrik faturalarıyla ilgili açıklama..

ABONE OL
Şubat 5, 2022 15:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan elektrik faturalarıyla ilgili açıklama..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak – Kilimli Yolu ile Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Erdoğan, ‘Elektrik faturaları ile ilgili şikayetlerin artması nedeniyle en düşük tarife miktarını aylık 150 kilovattan 210 kilovata yükselttik. İnşallah bu düzenleme dar gelirli vatandaşlarımızı bir nebze rahatlatacaktır. Milletimizin her derdi her acısı bizim ilk ve olmazsa olmaz önceliğimizdir.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında, “Sizinle Zonguldak’ta yüz yüze görüşmek, hasbihal etmek, hasret gidermek için iki hafta önce planladığımız ziyareti olumsuz hava şartları sebebiyle bugüne ertelemek mecburiyetinde kalmıştık. Bugün de soğuk algınlığı ve sesimizdeki kısıklık sebebiyle Zonguldak’a yine gelemedik. Nasip değilmiş. Buna rağmen, Prof. Dr. Teoman Duralı Tünelleri başta olmak üzere, şehrimize kazandırdığımız 3 milyar 404 milyon liralık yatırımların resmî açılışını canlı bağlantıyla da olsa gerçekleştirmek istedik” dedi.

Cumhuriyetle birlikte il statüsü kazanan Zonguldak’ın çalışmanın, alın terinin, emeğin sembolü olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Madenlerde ve demir-çelik fabrikalarında çalışan işçilerin başlarındaki baret, ellerindeki kara, yüreklerindeki ateş bu şehrin üretim gücünün sembolüdür. Filyos Projesi başta olmak üzere, yeni atılımlarla kabuğunu kırıp tüm Karadeniz’in, tüm bölgenin üretim ve lojistik üssü hâline dönüşen bu şehrin önünde artık yeni bir sayfa açılıyor. Biz de Zonguldak’ı bu aydınlık geleceğine uygun altyapılarla, eser ve hizmetlerle donatarak büyük ve güçlü Türkiye’nin parlayan yıldızı hâline getirmenin gayreti içindeyiz. Resmî açılışını yapacağımız yatırımlar da işte bu amaca yöneliktir” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r