CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDAN İKİ AYRI SUÇ DUYURUSU…

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDAN İKİ AYRI SUÇ DUYURUSU…

ABONE OL
Ocak 24, 2022 21:25
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDAN İKİ AYRI SUÇ DUYURUSU…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Tele1 kanalında 14 Ocak 2022’deki programda Özkoç ve Erdoğdu’nun sarf ettiği sözlerin kişilik haklarını ihlal eder nitelikte olduğu, iftira ve hakaret boyutuna vardığı, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı belirtildi.

Özkoç ve Erdoğdu hakkında cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılması ve kamu davası açılması talep edildi.

ÜÇ İL TEŞKİLATINDAN SUÇ DUYURUSU

Elazığ, Siirt ve Mardin’de AK Parti il teşkilatları, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile aynı programda bulunan CHP’li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Elazığ Adliyesi önünde bir araya gelen partililer adına açıklama yapan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanına yaptığı hakareti asla kabul etmediklerini belirtti.

Yıldırım, “Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r