DSÖ’den maymun çiçeği için küresel acil durum ilanı  SON DAKİKA HABERİ: Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgınını küresel acil durum ilan etti.
  • Memleket Karadeniz
  • Gündem
  • Eğitim
  • DSÖ’den maymun çiçeği için küresel acil durum ilanı SON DAKİKA HABERİ: Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgınını küresel acil durum ilan etti.

DSÖ’den maymun çiçeği için küresel acil durum ilanı SON DAKİKA HABERİ: Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgınını küresel acil durum ilan etti.

ABONE OL
Temmuz 24, 2022 01:20
DSÖ’den maymun çiçeği için küresel acil durum ilanı  SON DAKİKA HABERİ: Dünya Sağlık Örgütü, maymun çiçeği salgınını küresel acil durum ilan etti.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Maymun Çiçeği Hastalığı için küresel acil durum ilan etti. Son açıklanan rakamlara göre hastalık 65 ülkede 15 bini aşkın kişide görüldü.

Koronavirüs salgını ile mücadele sona ermeden dünyanın yeni korkulu rüyası haline gelen Maymun Çiçeği hastalığı ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden DSÖ dikkat çeken bir karar geldi.

KÜRESEL ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Dünya Sağlık Örgütü az önce yaptığı duyuru ile Maymun Çiçeği Hastalığı için küresel acil durum ilan etti.

DSÖ Genel Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, konuya ilişkin  “Maymun Çiçeği salgınının endişe yaratan bir acil durumu temsil ettiğine karar verdim”açıklamasında bulundu.

65 ÜLKEDE 15 BİNİ AŞKIN KİŞİDE GÖRÜLDÜ

Son açıklanan rakamlara göre hastalık 65 ülkede 15 bin 600 kişide görüldü.

ABD’DE ÇOCUKLAR ARASINDA İLK VAKA

ABD Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamaya göre ülkede maymun çiçeğine ilk kez çocuklar arasında rastlandı.

Çocuklardan birinin California’da, diğerinin ise Washington DC’ye gelen ancak ülkede ikamet etmeyen bir bebek olduğu belirtildi. İki vakanın birbiriyle bağlantısız olduğu, çocukların muhtemelen ev içi bulaşma sonucu enfekte oldukları aktarıldı. Her ikisinin de sağlık durumunun iyi olduğu, tedavi altına alındığı vurgulandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r