‘Emanuela öldüyse bunu bize bildirin’

‘Emanuela öldüyse bunu bize bildirin’

ABONE OL
Ocak 16, 2023 01:27
‘Emanuela öldüyse bunu bize bildirin’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatikan’da papalık katibi olarak çalışan Ercole Orlandi ve Maria Orlandi’nin beş çocuğundan dördüncüsü olan 15 yaşındaki Emanuela, o çarşamba günü kayıplara karıştı. Flüt dersinden sonra Vatikan’dan 10 dakika uzaklıktaki köprüde kardeşi Cristina ve arkadaşlarıyla buluşmak için sözleşen genç kız, randevuya gelmedi. Zaten bir daha da kendisinden hiçbir haber alınamadı. Emanuela’nın kayboluşuyla ilgili o günden beri birçok iddia ortaya atıldı. Onlardan biri de kaçırılıp öldürüldüğü şeklinde. Bir belgeselin konuyu yıllar sonra gündeme getirmesi üzerine, Vatikan yönetimi de harekete geçmek zorunda kaldı. Daha önce olayın aydınlanmasını engellemekle suçlanan Vatikan, 40 yıl sonra soruşturmayı yeniden başlattığını duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘Vatikan biliyor’

Bunun üzerine Orlandi ailesi de bir kez daha gündeme geldi. Baba Ercole Orlandi, kızına ne olduğunu öğrenemeden 2004 yılında öldü. Ancak Emanuela’nın abisi Pietro, İngiliz “Daily Mail”gazetesine yeni yaptığı açıklamada, babasının şüphelerini dile getirdi. Pietro şunları söyledi: “Babam, Emanuela’yı eve getirmemize yardım etmeleri için her zaman Vatikan’a güvenmişti Ama ölmeden önce ‘Hizmet ettiğim kişilerin ihanetine uğradım’ dedi. Şimdiki Papa Francis 2013’de seçildiğinde de bize Emanuela’nın cennette olduğunu söyledi. Papa’nın Emanuela’nın öldüğünü söylemesi kanımı dondurdu. Bunu söylemesi, Papa’nın bizim bilmediğimiz şeyleri bildiği anlamına geliyor. Vatikan’ın gerçekleri bildiğinden eminim. Emanuela öldüyse bize haber versinler de annem en azından mezarına bir çiçek götürebilsin.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Annesi anahtarı kapıya astı

Şimdi 92 yaşında olan Emanuela’nın annesi Maria Orlandi’nin yüzü, kızı kaybolduğundan beri hiç gülmedi. Acılı anne, kızının bir gün dönmesi ihtimaline karşı evlerinin anahtarını yıllarca ön kapının dışındaki kancaya astı. Ailenin Vatikan’daki evinde de Emanuela’nın odası 40 yıl önceki gibi duruyor. Yatağının üstündeki oyuncak bebekler, müzik yeteneğini sergilediği piyanosu ondan kalan son hatıralar…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r