Filipinler’deki Nalgae Fırtınasında can kaybı 45’e yükseldi..

Filipinler’deki Nalgae Fırtınasında can kaybı 45’e yükseldi..

ABONE OL
Ekim 29, 2022 15:23
Filipinler’deki Nalgae Fırtınasında can kaybı 45’e yükseldi..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Filipinler’in güneyinde etkisini gösteren Nalgae Fırtınası’nın yol açtığı şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 45’e yükseldi. Kayıp durumdaki 14 kişi için arama çalışmaları sürüyor.

Filipinler’in güney kesimlerine iki gündür şiddetli yağışlar ve rüzgarlar getiren Nalgae Fırtınasında bilanço ağırlaşıyor. Filipinler Ulusal Afet Riski Azaltma ve Yönetim Konseyi’nden (NDRRMC) yapılan açıklamada, sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısının 45’e yükseldiği bildirildi. Ölümlerin çoğunun tayfundan en çok etkilenen bölgelerden olan Maguindanao eyaletinde kayda geçtiği ifade edildi. Kayıp durumdaki 14 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

BAŞKENTİ VURACAK

Filipinler Atmosferik, Jeofizik ve Astronomik Hizmetler İdaresi (PAGASA) Nalgae Fırtınasında rüzgarın hızının saatte 95 kilometre hıza ulaştığını aktarırırken, tayfunun saatte 30 kilometre hızla batı-kuzeybatıya istikametine doğru hareket ettiğini belirtti. Bu gece itibariyle başkent Manila civarına yaklaşması beklenen Nalgae Fırtınasının ülkenin iç kesimlerinde de etkisinin artacağı uyarısında bulunuldu.
Öte yandan, Filipinler’de yılda ortalama 20 tropikal fırtına etkili oluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r