İngiltere’de istifa depremi: Bir bakan daha görevi bıraktı

İngiltere’de istifa depremi: Bir bakan daha görevi bıraktı

ABONE OL
Temmuz 7, 2022 22:04
İngiltere’de istifa depremi: Bir bakan daha görevi bıraktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiltere’de istifa dalgası sürüyor. Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Sağlık Bakanı Sajid Javid’den sonra bugün de Çocuk ve Aileden Sorumlu Bakan Will Quince istifa ettiğini açıkladı. Quince’in kararının ardından Ulaştırma Bakan Yardımcısı Laura Trott ve okullardan sorumlu bakan Robin Walker da istifa ettiğini açıkladı. İstifa depremi sonrası açıklamada bulunan Boris Johnson “Görevime devam edeceğim” dedi.ngiliz hükümetinde Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Sağlık Bakanı Sajid Javid’in görevi bırakmasıyla başlayan istifa dalgası sürüyor.

İngiltere’de Çocuk ve Aileden Sorumlu Bakan Will Quince istifa ettiğini açıkladı. Quince Twitter hesabından yaptığı açıklamada;

“Büyük bir üzüntü ile bu sabah Başbakan’a istifamı sundum. Halefime iyi şanslar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Quince’in istifasından kısa süre sonra Ulaştırma Bakan Yardımcısı Laura Trott ve okullardan sorumlu bakan Robin Walker da istifa ettiğini açıkladı.

Ouince’in ardından Ulaştırma Bakan Yardımcısı Laura Trott ve okullardan sorumlu bakan Robin Walker da istifa ettiğini duyurdu.

Öğle saatlerinde İngiltere‘de İçişleri Bakan Yardımcısı Victoria Atkins ile Jo Churchill de istifa ettiklerini duyurdu. Böylelikle İngiltere’de toplam istifa sayısı 17’ye ulaştı.

JOHNSON’DAN İLK AÇIKLAMA

İstifa depremi sonrası açıklamada bulunan Boris Johnson “Görevime devam edeceğim” dedi.

İNGİLTERE’DE PEŞ PEŞE İSTİFALAR

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid ve Maliye Bakanı Rishi Sunak, dün art arda hükümetteki görevlerinden istifa ettiklerini açıklamıştı.

Javid, Twitter’dan paylaştığı mektupta, artık vicdanen görevine devam edemeyeceğini ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a güven duymadığı için görevinden istifa ettiğini belirtt

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r