Kabine yarın toplanıyor: İşte masaya gelmesi beklenen çok kritik başlıklar..

Kabine yarın toplanıyor: İşte masaya gelmesi beklenen çok kritik başlıklar..

ABONE OL
Şubat 15, 2022 16:43
Kabine yarın toplanıyor: İşte masaya gelmesi beklenen çok kritik başlıklar..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CumhurBaşkanlığı Kabinesi , 2 haftalık aranın ardından toplanacak. Beştepe’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

KDV İNDİRİMİNİN PİYASALARA NASIL YANSIDIĞI DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine toplantısında ekonomideki gelişmeler ele alınacak. Temel gıdada KDV indiriminin de yer aldığı yeni teşvik ve tedbir paketinin piyasalara  nasıl yansıdığı değerlendirilecek. Özellikle fahiş fiyat uygulaması ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

UKRAYNA-RUSYA GERİLİMİ ELE ALINACAK

Bir diğer gündem başlığı, Ukrayna ile Rusya arasında giderek artan gerilim olacak. Bölgede tansiyonun düşürülmesi için hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de kurmaylarının yürüttüğü temaslar görüşülecek. Rusya Devlet Başkanı Putin’inTürkiye ziyaretine  ilişkin hazırlıklar ele alınacak.

İSRAİL CUMHURBAŞKANI’NIN TÜRKİYE ZİYARETİ DE MASADA

Toplantıda,Birleşik Arap ile ilişkiler ve İsrail Cumhurbaşkanı’nın gelecek ay gerçekleşecek Türkiye ziyareti de değerlendirilecek.

DIŞ POLİTİKA ADIMLARI DA KONULAR ARASINDAErmenistan  ile özel temsilciler düzeyinde yürütülen görüşmelerde gelinen son durum gözden geçirilecek. Yunanistanın Ege de gayri askeri statüdeki adalara yönelik ihlalleri ve buna karşı yürütülecek politika gözden geçirilecek.

Kabine toplantısında yurt içi ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonları ve koronavirüs salgınına yönelik adımlar değerlendirilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r