KELKİT’TE  ARSASI OLANLAR DİKKAT!!!

KELKİT’TE ARSASI OLANLAR DİKKAT!!!

ABONE OL
Mayıs 18, 2022 22:44
KELKİT’TE  ARSASI OLANLAR DİKKAT!!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde Yol Kenarında Arsa ve Tarlası Olanlar Dikkat!!!

Yapımı devam eden Gümüşhane – Erzincan karayolu üzerinde proje değişti, bilgi vermeden kamulaştırma yapmadan yol yapımı devam ediyor.

Gurbetçinin hiç bir şeyden haberi yok…

Bilindiği üzere ilçe nufüsunun çoğunluğu gurbetçi olduğu için henüz ana vatana dönüş yapmayan gurbetçiler geldiğinde çoktan tarlasından yol geçmiş olacak.

Ne Tebligat gönderildi. Ne Para Verildi…

Yeni yapılan karayolu üzerinde arsası, tarlası olan vatandaş durumdan bir haber ne bilgi verildi ne de kamulaştırma yapılıp rayiç bedeli belirlendi.

Yol Yapım Firması Kimseye Sormuyor…

Yol yapım firması vatandaşın arsasını kafasına göre kullanıyor.Projeyi istediği gibi değiştiriyor, 8 ay önce proje farklıydı şimdi farklı yol vatandaşın yapımını durdurma hakkı olduğunu unutmuşlar aldığımız bilgiye göre kamulaştırmadan yapımı devam eden arsa sahipleri bir araya gelerek gerekli adli işlemleri yapacaklarını söylediler.

Ne Yapılmalı …

Bu bölgede tapu sahiplerinin arsa veya tarlasından izinsiz yol yapımı varsa Kelkit İlçesine bağlı Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak yerinizin izinsiz kamulaştırmadan dolayı zarar tazminatı ve kamulaştırılarak arsa bedelinizi talep edebilirsiniz.

Ayrıca bu durumu resmî olarak bir dilekçe ile Karayollları Genel Müdürlüğü’ne bildirebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r