Kılıçdaroğlu’na ‘The Democratic Father’ pankartlı karşılama – En Son Haber

Kılıçdaroğlu’na ‘The Democratic Father’ pankartlı karşılama – En Son Haber

ABONE OL
Ocak 16, 2023 01:30
Kılıçdaroğlu’na ‘The Democratic Father’ pankartlı karşılama – En Son Haber
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli programı kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kadın Buluşması toplantısına katıldı. Gençlerle de buluşan Kılıçdaroğlu, ‘Baba’ filminin müziğiyle ‘The Democratic Father’ yazılı pankart ile karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli programında, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kadın Buluşması toplantısında yer aldı.

“Kadınların sezgisi erkeklerden çok daha güçlü”

Bu ülkede bir dert varsa, o derdi yakından çekenlerin kadınlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal, bu ülkeye adaleti getirecek, getireceğiz. Hiç endişe etmeyin. Bu ülkede bir dert varsa o derdi en yakından çekenler kadınlardır. Sorunu en başta bilen ve sorunu yaşayan kadınlardır. Kadınların sezgisi erkeklerden çok daha güçlü. Neyin iyi, neyin kötü olduğunu erkeklerden daha iyi bilirler. Kendi hayatımdan da bunu biliyorum. Ailemden de bunu biliyorum. Annemden de bunu biliyorum. Dolayısıyla kadınların mutlu olduğu bir ülke, aslında hepimizin mutlu olduğu bir ülkedir. Ülkeye huzuru ve bereketi getirmek herkesin ortak görevidir. Pek çok sorun var, dile getirildi. Kadın cinayetleri var, biliyorsunuz. Hak arayan kadınların öldürülmesi caiz midir, doğru mudur? Bunun mücadelesini yapmak zorundayız. Bizim Kadın Kollarının bir telefon numarası var. Bir kadın şiddete uğruyorsa oraya telefon ettiği zaman hemen avukat veriyoruz, hemen psikolog görevlendiriyoruz. Bunu sakın unutmayın. Bir yerde bir haksızlığa uğradıysanız telefonu aradığınızda telefonun ucunda sizin derdinize ulaşacak, sizin hakkınızı savunacak bir avukatı göreceksiniz. Benim bu ülkenin bütün kadınlarına sözümdür, en geç bir yıl içinde bütün Türkiye’nin her yerinde yurt sorununu çözeceğim. Evlatlarımız sıcak suyu, soğuk suyu, geniş bant internet erişimi olan yurdunda kalacak” dedi.

“The Democratic Father” yazılı pankart ile karşılandı

Kılıçdaroğlu, Denizli’deki son programında ise Merkezefendi Kültür Merkezinde gençlerle buluştu.

Salona giren Kemal Kılıçdaroğlu’na efsanevi ‘Baba’ filminin müziğiyle ‘The Democratic Father’ yazılı pankart açıldı.

Pankartta Kılıçdaroğlu, Marlon Brando’ya benzetildi. Programın devamında afiş kaldırılarak ‘Gençlik Buluşması’ yazılı arka plan ile program sürdü.

Gençler dertlerini anlattı

Yaklaşık iki saat süren toplantıda gençler beklenti ve taleplerini Kemal Kılıçdaroğlu’na anlattı.

Kılıçdaroğlu daha sonra bir otelde kanat önderleriyle yaptığı toplantının ardından Denizli’den ayrıldı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r