Malatya’da 5.2 şiddetinde deprem meydana geldi! Sarsıntı çevre illerde hissedildi..

Malatya’da 5.2 şiddetinde deprem meydana geldi! Sarsıntı çevre illerde hissedildi..

ABONE OL
Nisan 9, 2022 18:48
Malatya’da 5.2 şiddetinde deprem meydana geldi! Sarsıntı çevre illerde hissedildi..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Deprem gerçeği bir kez daha kendini hatırlattı. Malatyanın Pütürge ilçesinde bugün saat 17.02’de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD: OLUMSUZ İHBAR GELMEDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamada, “Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 17.02’de 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. AFAD daha sonra yapılan açıklama, “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.” denildi.

40 SANİYE ARAYLA ARTÇI SARSINTILAR YAŞANDI

Bu sarsıntının ardından ilçede önce 3.7 daha sonra da 4.1 şiddetinde iki deprem daha meydana geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 18.37’de 40 saniye arayla önce 3.7 sonra 4,1 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz

“MALATYA’MIZA GEÇMİŞ OLSUN”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğünde deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi incelemelerini yapmak üzere bölgeye sevk ettik. Süreci yakından takip ediyoruz. Malatya’mıza ve ülkemize geçmiş olsun.” dedi.

CAN KAYBI VEYA YARALANMA VAKASINA HENÜZ RASTLANMADI”

Malatya Valisi Aydın Baruş da deprem sonrası yaptığı ilk açıklamada, “Sahada araştırma devam ediyor. Can kaybı veya yaralanma vakasına henüz rastlanmadı” diye konuştu.

“ŞU ANA KADAR OLUMSUZ BİR DURUM YOK”

Pütürge Belediye Belediye Başkanı Mikail Sürük depremle ilgili şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durumun olmadığını belirtti. Başkan Sülük, “Araştırmalarımız devam ediyor” dedi.

KANDİLLİ DEPREMİN DERİNLİĞİNİ 5 KM OLARAK ÖLÇTÜ

Kandilli Rasathanesi açıkladığı veriye göre; Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 17.02’de 5.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Kandilli depremin derinliğini 5 kilometre olarak ölçtü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r