MEMLEKET PARTİSİ GENEL SEKRETERİ PROF. DR. HAKKI AKALIN “BU BÖYLE SÜRÜP GİTMEMELİ”

MEMLEKET PARTİSİ GENEL SEKRETERİ PROF. DR. HAKKI AKALIN “BU BÖYLE SÜRÜP GİTMEMELİ”

ABONE OL
Mart 10, 2022 01:41
MEMLEKET PARTİSİ GENEL SEKRETERİ PROF. DR. HAKKI AKALIN “BU BÖYLE SÜRÜP GİTMEMELİ”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı AKALIN sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ BU BÖYLE SÜRÜP GİTMEMELİ “ dedi. İşte o  paylaşımın detayları ;

BÖYLE SÜRÜP GİTMEMELİ
Türkiye’de siyaset, diplomasi, bürokrasi, üniversiteler, medya, sivil toplum gibi pek çok alanda bir ilginç güruh var. Hemen her yere sızıp yerleşmişler. Nerede Türkiye’nin bir hasmı varsa hemen onun yanında, Türkiye’nin ise karşısında yer almayı adeta bir görev sayıyorlar. Yunanistan ile bunca sorun bulunan Ege Denizi hatırlatılınca akıllarına sadece Ege adalarında uzo içmek ve sirtaki oynamak geliyor. Akdeniz’de hak aramamızı kerhen onaylıyor gözükseler de gönülleri Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ta. Suriye, Irak, Kafkasya sorunlarında karşı taraftalar. Ulus devlete ve bağımsızlığa cepheden karşılar. Açık veya örtülü bir şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ü eleştiriyorlar. Cumhuriyetin 1923-38 dönemini yerden yere vurup cumhuriyeti numaralandırma peşinde koşturup duruyorlar. Bunu da demoratik hak ve ifade özgürlüğüyle savunuyorlar. Türkiye parçalansa, KKTC Megali İdea’ya kurban edilse bayram yapacaklar. Cumhuriyeti cumhuriyet yapan değer ve ilkeleri birer birer ezip çiğniyorlar. Bu böyle sürüp gidemez, gitmemeli. Hiç bir siyasi söylem ve girişim ulusal birlik, ülke bütünlüğü, devletin egemenlik ve bağımsızlığı gibi kısacası Türkiye’nin ulusal çıkarlarına ters olamaz, olmamalı!..

GÜN OLA, HARMAN OLA!
Büyük sermaye doğası nedeniyle genelde ve yerelde iktidar olanlarla iş tutmaya çalışır. İktidarların üzerindeki etkisini artırmak için de dördüncü güç olan medyayı ele geçirmeye çalışır ve medyayı iktidarı pohpohlamak veya baskı oluşturmak için kullanır. Sermayenin eline geçen medyada zamanla yatay, dikey ve çapraz tekelleşmeler oluşur. Sonunda toplum adına işler yapmanın, kamu adına üstlenmiş oldukları aydınlatma ve doğru bilgi ulaştırma görevini hakkıyla yerine getirmenin yerine genelde veya yerelde arkasını koltuk sahiplerine dayayan, algı operasyonlarıyla toplumu çıkarları doğrultusunda yönlendiren ve bir anlamda ülke kaderini belirleyen, yandaş ve paydaş kavramlarıyla isimlendirilen toplum için zararlı bir medya türü ortaya çıkar. Bunların boruları da sözde değil özde halkçı bir iktidar gelene kadar ötmeye devam eder. Gün ola harman ola!!!

BUNLARIN GÖZÜ YURTTAŞIN CEBİNDE VE MİDESİNDE!
Halkımız yeni yılın başında kara kışın ortasında şiddetli bir zam fırtınası ile karşılaştı. Elektriğe, doğalgaza, motorine, benzine, LPG’ye, köprüye enflasyonun çok üstünde zam yaptılar. Şimdi her şey bu zamlardan etkilenecek. Bunlar çay kaşığı ile verip kepçeyle geri alıyorlar. Elleri vatandaşın midesinden çıkmıyor. Bu iktidar artık bitti, yolun sonuna geldi. Muhalefet ise ışık vermiyor. Şimdi umutları yeşertmek ve geleceğimizi geri almak için lideriyle, kadrosu ve programıyla, tüzüğüyle, gerçekçi çözüm önerileriyle demokrat ve cumhuriyetçi bir parti var. MEMLEKET PARTİSİ. NE CUMHUR, NE MİLLET, TEK YOL MEMLEKET!!! “ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r