Mide küçültme ameliyatı sonrası kan kusarak can verdi..

Mide küçültme ameliyatı sonrası kan kusarak can verdi..

ABONE OL
Ağustos 4, 2022 10:37
Mide küçültme ameliyatı sonrası kan kusarak can verdi..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar’da mide küçültme ameliyatı olan 52 yaşındaki Serpil Aydemir, ameliyattan yaklaşık iki ay sonra kan kusarak hayatını kaybetti.

Olay, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesinde (AFSÜ) yaşandı. 52 yaşındaki Serpil Aydemir mide küçültme ameliyatı için Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine (AFSÜ) başvurdu.

İki çocuk annesi Serpil Aydemir’in ameliyatı genel cerrahi servisinde yapıldı. Ancak ameliyattan iki gün sonra taburcu edilen kadın evine gönderildikten sonra rahatsızlanınca tekrar hastaneye kaldırıldı.

İKİ AY YOĞUN BAKIMDA KALDI

Yaklaşık iki ay yoğun bakımda kalan Serpil Aydemir, sonrasında yaşanan iç kanama sonrası hayatını kaybetti. Aydemir, Emirdağ ilçesinde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Mide küçültme ameliyatından ölüme giden olayla ilgili açıklamalarda bulunan Gökhan Kocaman, teyzesinin yaşadıklarıyla ilgili şu iddialarda bulundu:

– Teyzem mide küçültme ameliyatı için hastaneye başvurdu. Doktor teyzemi ikna etti ameliyat için ve süreç buradan başladı. Ondan sonra teyzeme ameliyat tetkikleri yapılıyor ve teyzem iltihaplı romatizması olduğunu söylüyor ama doktor bunun ameliyata bir engel olmadığını söyledi.

BAYILDIKTAN SONRA İLK MÜDAHALE YAPILDI

– Daha sonra teyzem ameliyat oldu ve ameliyattan iki gün sonra hastaneden çıktı. Çıktıktan üç gün sonra evinde fenalaşıyor. Çocukları ile birlikte hastaneye gidiyor ama orada ilk müdahale yapılmıyor. Teyzem bekletildikten ve bayıldıktan sonra ilk müdahale yapılıyor. Ondan sonra teyzemi yoğun bakıma aldılar.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r