Muharrem İnce’yi Uzun Sokak’ta görenler şaşırdı

Muharrem İnce’yi Uzun Sokak’ta görenler şaşırdı

ABONE OL
Kasım 18, 2021 00:34
Muharrem İnce’yi Uzun Sokak’ta görenler şaşırdı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ordu, Giresun ziyaretlerinin ardından dün akşam Trabzon’a geldi. Havalimanına gitmeden önce Trabzon Uzun Sokak’ta Memleket Partisi Trabzon İl Başkanı Erkan Armutçu ile vatandaş ve esnafı selamlayan İnce’ye gençler ilgi göstererek öz çekim yaptı. Vatandaşlar ‘Başkanım’ diye seslenerek İnce’ye destek mesajı verdi. İnce ile vatandaşlar arasında esprili diyaloglar da yaşandı. Bir lokantada yemek yiyen vatandaşlara ‘ne yiyorsunuz?’ diye soran İnce ‘Adana’ cevabı alması üzerine ‘Trabzon’da Adana yiyorsunuz’ biçiminde karşılık verdi. Vatandaşların kendisini desteklediklerini söylemesi üzerine İnce “Sonra yalnız bırakmayın” cevabını verdi. İnce’yi Uzun Sokak’ta gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemeyince “Ben Muharrem İnce’nin amcaoğluyum” şeklinde sıcak diyaloglar yaşandı. Sokakta gitar çalıp şarkı söyleyen gençleri ise bir süre dinledi. İNCE’DEN TRABZON GENÇLERİNE MESAJ Trabzonlu gençlerin ilgisi üzerine gençlere mesaj veren İnce, “Gençlerin yurt dışı hayallerini terk etmelerini istiyorum. Okumak için yurt dışına gidebilirler. Yurt dışında yaşamayı düşünmemelerini istiyorum. Memleketlerine hizmet etmelerini istiyorum. Onlara öğretmen abileri olarak diyorum ki memleket bizim ve ona sahip çıkacağız.

Gençlere güveniyorum. Önümüzdeki seçimde gençler bu ülkenin kaderini değiştirecek. Hak ettikleri özgürlüklerine kavuşacaklar. Özgürce tweet atacaklar. Onlarla birlikte güzel işler yapacağız. Gençlerin ilgisini de bizzat yerine gördük.” diye konuştu. TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARININ YANINDAYIZ Uzun Sokak’ta kısa bir yürüyüş yapan İnce aracına binmeden önce basına açıklama yaptı. Yakın zamanda meclise sunulan Suriye tezkeresine ve daha önceki tezkerelere değinen İnce, “Biz Türkiye’nin çıkarlarının yanındayız. Ne işimiz var Libya’da demiyoruz. Orada olmalıyız diyoruz.

Mavi vatan konusunda geri adım atmamalıyız diyoruz. Erdoğan’ın gemileri geri çekmemelerini söylüyorum. Azerbaycan’a maalesef yardım ettik demiyorum. Ben cumhurbaşkanı olsaydım Azerbaycan’a daha çok yardım edecektim. NE YAPTIĞIMI BİLİYORUM AK PARTİ UMURUMDA DEĞİL! Tezkere konusunda da Batı’dan Yunanistan bizi sıkıştırdı. Larissa, Girit, Dedeağaç liman ve havalimanlarında Amerikalılarla birlikte bizi sıkıştırıyorlar. Fransa’nın nükleer gücüyle bizi tehdit ediyorlar. Güneyimizde de terör saldırısı yaşamamak için tezkere gerekliydi. Tezkerenin arkasındayım. Ne yaptığımı biliyorum. AK Parti, Cumhur İttifakı benim umurumda değil! Türkiye Cumhuriyeti benim umurumda. Memleketimiz çıkarı için bu yönde oy kullandık. Arkadaşlarımız doğru yaptılar. İlkeli siyaset yapıyoruz, konjoktürel değil. Bugün evet deyip yarın hayır diyen, bugün hayır deyip yarın evet diyenlerden değiliz.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Rabia MOLLAOĞLU

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r