TOKİ evleri nasıl olacak nasıl görünecek? İşte il il proje ve daire planları..

TOKİ evleri nasıl olacak nasıl görünecek? İşte il il proje ve daire planları..

ABONE OL
Ekim 25, 2022 14:56
TOKİ evleri nasıl olacak nasıl görünecek? İşte il il proje ve daire planları..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YÜZYILIN TOKİ SOSYAL KONUT HAMLESİNDE İNŞAATLAR BAŞLADI!

Dar gelirli binlerce vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapmak için kolları sıvayan hükümet, çalışmaları hızlandırdı.

250 bin konut için inşaatın yılbaşında başlaması planlanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tarih öne çekildi.

Ucuz evlerin son durumu, proje başlangıç tarihi ve evlerin yapılacağı illerle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

TOKİ KONUTLARI İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından hakkındaki birçok soru işareti cevaplanan TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile ilgili bir önemli detay daha belli oldu.

TOKİ evleri ne zaman başlayacak ve ne zaman teslim edilecek soruları da yanıtını buldu. Yüzyılın sosyal konut hamlesinde temeller, bugün 17 ilde eş zamanlı olarak atıldı.

HIZLA TAMAMLANIP TESLİM EDİLECEK

Dar gelirli binlerce vatandaşı kira öder gibi yuva sahibi yapacak evlerin hızla tamamlanarak teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ EVLERİ İLK İNŞAAT HANGİ İLLERDE BAŞLAYACAK?

Projenin temelleri Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’ta atılacak ve böylece 5 bin konutun yapımına başlanacak.

TOKİ SOSYAL KONUT FİYATLARI 608 BİNDEN BAŞLIYOR!

Valiliklere yazı yollayarak ihtiyaç ve beklentileri sorduklarını söyleyen Bakan Kurum, “Buna göre tespitler yapıldı ve projeler çalışılıyor. Vatandaşımız uygun şartlarda ev sahibi olacak” dedi.

Sosyal konutların yapımına devlet desteği sağlanarak fiyatlar düşürüldü. Maliyetin yaklaşık yüzde 40’ı sübvanse edildi. Bu şekilde 2+1 konut fiyatları 608 bin lira, taksitleri 2.280 liradan, 3+1 konut fiyatları 850 bin lira taksitleri 3.187 liradan başlıyor.

Aynı imkân arsa ve işyeri için de geçerli. 10 yıl vadeyle, faizsiz şekilde vatandaşlara sunulacak arsa projesi iki tipten oluşuyor.

Müstakil konutların yapılacağı arsalar 350 ila 500 metrekare büyüklükte olacak. Fiyatları 192.500 liradan, taksitleri ise 1.604 liradan başlayacak.

Hisseli arsalar ise 112.500 liradan başlayan fiyat ve 937 liradan başlayan taksitle vatandaşa sunulacak. İşyerlerinin fiyatı ise 351 bin liradan taksitleri ise 2.633 liradan başlayacak.

İlk etapta inşa edilecek 250 bin konut için başvuru süreci devam ediyor. Konutlara başvurular 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek.

TOKİ EVLERİNİN PROJE GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Bakanlık tarafından projeyle ilgili yeni görseller de paylaşıldı. İşte il il TOKİ sosyal konut projesi daire görüntüleri…

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r