Trabzon Kanuni Bulvarı’nda son durumu!

Trabzon Kanuni Bulvarı’nda son durumu!

ABONE OL
Nisan 21, 2023 14:27
Trabzon Kanuni Bulvarı’nda son durumu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yolları arasında gösterilen Trabzondaki toplam 28 kilometrelik Kanuni Bulvarı’nda viyadük ve tünellerin yapımı sürerken, proje güzergahının yarıdan fazla bölümü tamamlandı. Bulvar üzerinde bulunan Bahçecik Tüneli Yenicuma-Meydan bağlantısının önümüzdeki günlerde hizmete girmesi hedefleniyor.

Şehrin Yıldızlı Mahallesi ile Akoluk arasında geçişi sağlayacak olan Çukurçayır 1 Tüneli’nde çalışmalar devam ederken, Boztepe Mahallesi Cephanelik Sokak’ta çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. 2011 yılında temeli atılan ve önemli bir ulaşım altyapısı olarak planlanan Kanuni Bulvarı’nda planlanan yolun yapımının en önemli bölümünü viyadük inşaatları oluşturuyor.

Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, “Kanuni Bulvarı’nda çalışmalar devam ediyor. Biraz uzun sürdü şehir merkezinden geçmesi. Şehirdeki kamulaştırma işlemleri, projenin büyüklüğü detayları ama önemli seviyeleri atlattık. İnşallah önümüzdeki günlerde 24 Nisan gibi içerisinde 500 metre uzunluğunda, Bahçecik Tüneli olan, 1 kilometre uzunluğunda viyadükleri olan Yenicuma-Meydan bağlantısını Çatak’tan yaparak önümüzdeki günlerde hizmete sunacağız. Geri kalan kısımdaki imalatlarımızı yapacağız. Özellikle Çukurçayır-Sahil bağlantısını kısa sürede bitirip yine şehrimize biraz daha nefes aldıracağız” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r