Trabzon Uzungöl’de turizmciler isyan etti..

Trabzon Uzungöl’de turizmciler isyan etti..

ABONE OL
Temmuz 24, 2022 01:20
Trabzon Uzungöl’de turizmciler isyan etti..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm  mevsiminin tam ortasında Uzungöl gibi bir yerde başlatılan çalışmalar hem esnaf hem de turistlerin tepkisine neden oluyor.

Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden olan ve dünyanın her yerindeki turizm rehberlerinde yer alan Uzungöl’de, zamansız başlatılan çalışma herkesi çileden çıkardı.

Yapılan utanç duvarına bir de yol yapım ve çevre düzenlemesi şantiyeleri eklenince, beldeye gelen turistlerin şikâyetler de hat safhaya ulaştı. Toz toprak içindeki turizm merkezine gelen turistleri çok Uzungöl’ün adeta mahvedildiğini ifade ederek yetkileri suçladı

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Uzungöl diye bir şey kalmadığı maalesef. Kendi imkânlarımızla gölün kenarında yapılan duvarı düzelteceğiz.” dedi.

Soylu, bakan Veysel Eroğlu’nunu duvarı yanlış yaptığını itiraf etmesine rağmen değişen hiçbir şey olmadığını ve aynı hataların devam ettiğini dile getirdi.

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Soylu “Duvarın kırılmasını söylediler göstermelik olarak sadece 50 metre tül yeri tıraşladılar. Şimdi duvar kırma işi durduruldu” diye konuştu.

İşletmeci Şaban Karabela ise “Uzungöl’de Uzungöl yok Uzun havuz var” diyerek göl kenarında yapılan duvar için eleştiri yaptı. Karabela “Bu duvarı çizen mühendis ülkenin en mükemmel havuzunu inşa etmiştir; kendisi ile gurur duyabilir” eleştirilerinde bulundu. İsyan eden esnaf ve turizmciler “800 metre yolu bu çalışma ile iki senede bitiremezler. Turizm sezonunda yapılan çalışmalar işlerimizi engelledi. Ordu’dan arayan müşterim Uzungöl’de çalışma var diye rezervasyonunu iptal ettirdi. Zararımızı kim karşılayacak?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r