TRABZON’DA AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ VATANDAŞA ETTİĞİ HAKARETLER “ PES “ DEDİRTTİ…
  • Memleket Karadeniz
  • Gündem
  • TRABZON’DA AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ VATANDAŞA ETTİĞİ HAKARETLER “ PES “ DEDİRTTİ…

TRABZON’DA AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ VATANDAŞA ETTİĞİ HAKARETLER “ PES “ DEDİRTTİ…

ABONE OL
Mart 10, 2022 01:28
TRABZON’DA AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ VATANDAŞA ETTİĞİ HAKARETLER “ PES “ DEDİRTTİ…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

 AKP’li başkan şiddeti: Gazetecilerin önünde vatandaşı tehdit etti

Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde heyelanda, temelinin oturduğu zeminin yarısı kayan, 4 katlı ve 8 daireli bina, yıkılma riskiyle karşı karşıya kaldı. Binadakilerden bazıları evlerini boşalttı, tehlikeye rağmen kalmayı sürdürenler de yaşadıklarını basın mensuplarına anlatıp yardım çağrısında bulundu. Bu sırada gelen AKP’li Belediye Başkanı Ali Aydın, heyelanı basına haber verdiğini öne sürdüğü Eyüp Emin Erdoğan’ı yakasından tutarak çekiştirip, itekledikten sonra tehdit ve hakaretlerde bulundu.

Köprübaşı ilçesine bağlı Fidanlı Mahallesi’nde geçen hafta meydana gelen heyelanda, temelinin oturduğu zeminin yarısı kayan, 4 katlı ve 8 daireli binada yıkılma tehlikesi oluştu. Binada yaşayanlardan bazıları, dairelerinden ayrılarak, ilçede kiralık eve taşınırken, kimileri de yıkılma riskine rağmen kalmaya devam etti. Bina sakinleri, mahalle yolunun bir kısmının da çöktüğü heyelanda yaşadıkları korkuyu anlatarak, yardım beklediklerini söyledi.

“ÇÖKEBİLİR DİYE KORKUYORUM”

Evinin önündeki asfalt yolun çöktüğünü anlatan Fatma Hanım Altunkaya, “Yolun altındaki toprak kaydı. Evimiz de tehlikede. Ahırım var, ineklerim var. Onlar da tehlikede. Yağmur yağdığı zaman ev çökebilir diye korkuyorum” dedi.

“BİZ BELEDİYEYE DİLEKÇE VERDİK”

Toprak kayması nedeniyle ilçede kiraya çıktığını belirten Nazmi Altunkaya ise “Biz belediyeye dilekçe verdik, ‘Yol ve bina tehlikede’ dedik. Yollar zaten hep çatlamış. Korkudan evlerimizde yatamıyoruz. Ev heyelanda gider diye gittim ilçe merkezinde kirada oturuyorum” diye konuştu.

BAŞKAN YAKASINA YAPIŞTI, TEHDİT ETTİ

Bina sakinlerinin açıklama yaptığı sırada mahalleye gelen Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, heyelanı basına haber verdiğini öne sürdüğü Eyüp Emin Erdoğan’ı yakasından tutarak çekiştirip, itekledikten sonra tehdit ve hakaretlerde bulundu. Aydın, bu anları görüntüleyen DHA muhabirini de engellemek istedi. Yolda herhangi bir tehlike olmadığını savunan Aydın, “Vatandaş kendi kendine söylemlerde bulunuyor. Hiçbir makama müracaatları yok. Evin sahibi Nusret Altunkaya’dır. Kendisi burada değil. Diğer arkadaşlar Eyüp Emin Erdoğan’ın kışkırtmasıyla sağda solda kasıtlı yaygara koparıyorlar. Ne Büyükşehir Belediyesi’ne ne de belediyemize bir müracaat olmadı. Yolda herhangi bir zarar yok, olsa zaten biz müdahale ederiz. Önlemi belediye alır. Bu kişiler belediyeye müracaat etmeden basına bilgi veriyorlar” dedi.

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r