Trabzon’da Maraş Caddesi’ne serilen malzeme gündem oldu! İstanbul’da mahkemelik

Trabzon’da Maraş Caddesi’ne serilen malzeme gündem oldu! İstanbul’da mahkemelik

ABONE OL
Haziran 3, 2022 20:47
Trabzon’da Maraş Caddesi’ne serilen malzeme gündem oldu! İstanbul’da mahkemelik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon’da Maraş Caddesinde yapılan düzenleme de serilen malzeme Belediye Meclisi’nde gündem oldu. Malzemenin İstanbul’un bazı yerlerinde mahkemelik olduğu ileri

Trabzon’da Ortahisar Belediyesi Haziran ayı meclis toplantılarının ilk günü gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında söz alan CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Maraş caddesinde yerlere döşenen malzemenin doğru uygulanmadığı için İstanbul’da bazı yerlerde mahkemelik olduğunu söyledi.

Zorlu şu ifadeleri kullandı;

“Tünel Akvaryumu açtınız teşekkür ediyorum. Sonuçta 78 milyon gibi bir yatırım. Belediyemize de 58 Milyon TL’ye mal olmuştur. 20 bin kişi gelmiş dediniz umarız yıllarca ziyaret olur da belediyemiz zarar etmez.

Maraş Caddesine döşenen madde ile alakalı konuşmak istiyorum. Çok güzel bir malzeme. Bu malzeme doğru uygulanmazsa dağılabilecek bir malzeme. İstanbul’un bazı belediyelerinde bu uygulandı ve mahkemelik oldu. Epoksi yerine astar kullanıldığı için gerçekleştirildi. Ben sorduğumda 20’ye yakın beyaz yakalı arkadaşın burada çalıştığı söylendi. Bu malzeme iki yılda bir üzerine cila sürmek gerekiyor. İyi bakım yapıldığı zaman 15 yıl dayanan bir malzeme. 15 yıl az bir zaman değil. Umarız uzun yıllar dayanır. Gerekenin yapıldığını söyledi arkadaşlar. 

Şehrimizde randevu sistemi durdu. Çocuk hastanesi durdu devam etmiyor. Sağlık ücretli oldu. Vatandaşımız ultrason çektiremiyor. Hemen yaptırmak isterseniz ücretler talep ediliyor.”

Randevu konusunu ve ücret konusunu not aldım ve Sağlık müdürümüz ile konuşacağım. hastane yapımı falan başka ama bu konuya eğileceğim.

Şehir hastanesi konusunda bilgi alıp sizlerle paylaşacağım. 

Maraş Caddesi’ne serilen malzeme konusunda ise ekiplerimiz titizlikle çalışıyorlar. Teknik bir husus ama mutlaka o dökülen malzemenin hesabı mutlaka yapılmıştır.”

AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş ise Maraş Caddesi’ne uygulanan malzeme hakkında söz alıp “Evet Cüneyt Bey ifade etti. Teknik olarak. Arkadaşlarımız sahada sürekli tetkik halinde. Arkadaşlarımız sürekli başında, evet sorun olabilir yanlış bir uygulama olursa ama dikkatli çalışılıyor, bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum”ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r