Ukraynalı eski polis, Taksim’de “Savaşı durdurun” diyerek intihar girişiminde bulundu..

Ukraynalı eski polis, Taksim’de “Savaşı durdurun” diyerek intihar girişiminde bulundu..

ABONE OL
Nisan 8, 2023 14:52
Ukraynalı eski polis, Taksim’de “Savaşı durdurun” diyerek intihar girişiminde bulundu..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Taksim’de alt geçide çıkan bir Ukraynalı, Rusya ile ülkesi arasındaki savaşın durdurulmasını istedi. “Ukrayna’da savaşa hayır” şeklinde slogan atan şahsın Ukraynalı eski bir polis olduğu öğrenilirken; intihar girişiminde bulunan kişi 3 saat sonra ikna edildi.

Olay, saat 06.00 sıralarında Taksim Cumhuriyet Caddesi alt geçidinde bariyerleri aşarak beton bölümün kenarına çıkan Ukraynalı A.A.I., Rusça ve İngilizce olarak ‘Ukrayna’da savaşa hayır’ şeklinde sloganlar attı. A.A.I., olayı görerek yanına gelen bir kişinin telefonunu istedi.

Esnaftan telefonu alan A.A.I., sosyal medya üzerinden canlı yayın açarak slogan atmaya devam etti. Durumu fark eden polisin olay yerine geldiğini gören A.A.I., müdahale edilmesi halinde alt geçitten 4 metre aşağıdaki yola atlayacağını söyledi. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Tünel her iki yönden de trafiğe kapatılırken, itfaiye tedbir amacıyla şişme yatak açtı.

Alkollü olduğu iddia edilen A.A.I., Türk vatandaşlardan kendisini videoya çekerek canlı yayınlamalarını istedi. Savaşın durdurulması için Türkiye’den yardım isteyen A.A.I., ‘Avrupa’da savaşa hayır’, ‘Ukrayna’da savaşa hayır’, ‘Ukrayna’ya ve Rusya’ya yardım edin’ şeklinde sloganlar atmaya devam etti.

Ukraynalı eski bir polis olduğu öğrenilen A.A.I, tüm ikna çabalarına rağmen eyleminden vazgeçmeyince Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğundan yardım istendi. Konsolosluktan gelen 2 görevliyle bir süre konuşan A.A.I., intihar girişimine devam edeceğini belirtti. Bunun üzerine itfaiye merdivenine çıkan bir polis ile itfaiye eri, müdahale etmek için hazırlıklara başladı.

Merdivenin indirilmesi için itfaiyecilerle konuşurken dikkati dağılan A.A.I., alt geçitteki polis ve konsolosluk görevlilerinin yardımıyla kurtarıldı. Yaklaşık 3 saat boyunca intihar girişiminde bulunan Ukraynalı eylemci ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r